Slim Food Classic Intensive 2 x 18 tyčiniek

96.00 

Doba doručenia cca 5 dní.  Tento produkt objednávame vždy čerstvý priamo od výrobcu, až po potvrdení Vašej objednávky.  (100% prírodného pôvodu, bez konzervantov).

 

SLIM FOOD INTENSIV – nová intenzívna chuť, intenzívnejší účinok vďaka novým, vybraným zložkám. Redukuje telesnú hmotnosť. Prvé úbytky hmotnosti sú pozorovateľné už v prvých dňoch konzumácie.

Kategórie:
 • Popis
 • VÝHODY
 • ZLOŽENIE
 • POUŽITIE

Popis

SLIM FOOD INTENSIV je potravina vo forme tyčiniek určená pre tých, ktorí hľadajú jednoduchú, ľahko prístupnú a dobre vyváženú diétu. Dodáva základné stopové prvky a nutričné zložky, ktoré ťažko nájdete vo vysoko spracovaných, modifikovaných potravinách.

SLIM FOOD INTENSIV sa môže používať u zdravých osôb (ktoré túžia schudnúť) ako kompletná strava (nakoľko pokrýva dennú potrebu energie), alebo ako jej doplnok (ako zdravý „snack“ medzi jedlami alebo ako náhrada jedla). Tyčinky SLIM FOOD INTENSIV predstavujú ponuku praktickej a pohodlnej stravy.

Tyčinky sú čerstvé, pretože sa pripravujú priebežne počas jedinečného niekoľkostupňového výrobného procesu, ktorého cieľom je maximálna ochrana aktívnych látok a nutričných hodnôt. Produkt je bez konzervačných látok, farbív, rafinovaného cukru, syntetických močopudných látok alebo urýchľovačov metabolizmu.

SLIM FOOD INTENSIV – nová intenzívna chuť, intenzívnejší účinok vďaka novým, vybraným zložkám.

Účinky:

 • redukuje telesnú hmotnosť. Prvé úbytky hmotnosti sú pozorovateľné už v prvých dňoch konzumácie. Obvykle už štyri týždne kúry prinášajú očakávané výsledky
 • odstraňuje z tela usadeniny, toxíny a prebytočnú vodu, čím priaznivo ovplyvňuje nielen zmeny postavy, ale aj zlepšenie nálady, príliv energie, zlepšenie stavu kože, vlasov a nechtov
 • spomaľuje vstrebávanie glukózy do krvi. Vzhľadom na vysoký  obsah komplexných sacharidov upravujúcich výkyvy hladiny krvného cukru znižuje chuť na sladkosti
 • bohatý na glukomanán (prirodzenú, rozpustnú vlákninu). Má schopnosť viazať veľké množstvo vody  (až 50-násobok), vďaka čomu spomaľuje vyprázdňovanie žalúdka, dáva väčší pocit sýtosti v hypotalame
 • vďaka vysokému obsahu vlákniny zlepšuje črevnú peristaltiku, čistí črevá od nahromadených nestrávených zvyškov
 • vyživuje, dodáva požadovanú dávku energie, vysokokvalitných nutričných látok, stopových prvkov, vitamínov a zdravých tukov
 • navodzuje pocit sýtosti, nevyvoláva pocit hladu

Zloženie tyčiniek SLIM FOOD INTENSIV zahŕňa výberové suroviny:

Pšenica jednozrnka – je bohatá na bezpečný lepok a proteíny (dokon¬ca o 50% viac ako pšenica obyčajná). Obsahuje aminokyseliny, ktoré sa nevyskytujú v obyčajnej či v špaldovej pšenici: fenyloalanín, tyrozín, me¬tionín a izoleucín, ktoré majú priaznivý vplyv na činnosť nervovej sústavy.

Mandľová múka - neobsahuje ani gliadín, ktorý podporuje chuť do jedla, ani amylopektín A, ktorý zvyšuje hladinu cukru v krvi, dokonca rýchlejšie ako biely cukor, ani aglutinín, ktorý poškodzuje črevá. Mandľová múka je veľmi výživná - 100 gramov múky obsahuje až 20 gramov bielkovín. Rýchlo zasýti. Ideálna  pre diabetikov, nakoľko nespôsobuje prudké zvýšenie hladiny cukru v krvi. Dokonalý zdroj zdravých sacharidov a tukov, najmä  omega-3 mastných kyselín, ktoré chránia naše srdce a minimalizujú riziko mozgovej porážky. Mandľová múka obsahuje mnoho cenných vitamínov a minerálov: vitamínu E, železa, horčíka, vápnika, draslíka.

Cícerová múka – neobsahuje lepok, má nízky glykemický index, obsahuje 20% ľahko vstrebateľných rastlinných bielkovín, je bohatá na železo.  Posilňuje tráviaci systém, žalúdok a slezinu, a hoci má málo kalórií, jedlá z cícerovej múky veľmi dobre zasýtia.

Extrakt z bambusových listov - mimoriadne cenný zdroj kremíka, aminokyselín, flavonoidov a minerálov. Obsahuje veľa minerálov, najmä veľa kremíka, železo, vápnik, draslík, sodík, jód  vitamíny (vrátane vitamínu C), aminokyseliny a enzýmy. K tomu bielkoviny, tuky, fruktózu. Je nízko kalorický. Podporuje spaľovanie tukov. Zlepšuje kvalitu kože, vlasov a nechtov. Spomaľuje vstrebávanie glukózy do krvi. Vzhľadom na vysoký  obsah komplexných sacharidov upravujúcich výkyvy hladiny krvného cukru znižuje chuť na sladkosti.

Bazela biela (Basella Alba) – Malabarský špenát - má rôznorodé výživové a liečivé vlastnosti. V Ázii má široké využitie vo fytoterapii. Bohatá na flavonoidy, karotenoidy, steroly, aminokyseliny, celý rad vitamínov: A, B1, B2, C, B9, K, E a C, tiamín, riboflavín, niacín, celý rad minerálov, železo, mangán, draslík, vápnik, meď, horčík a zinok. Má protizápalové, antibakteriálne, antimykotické, antioxidačné vlastnosti. V Ázii sa používa aj pri protirakovinovej liečbe, bolestiach žalúdka, anorexii. Pôsobí emolienčne (zmäkčujúco), hydratačne, ukľudňujúco, močopudne, tonizačne, mierne laxatívne, podporuje  prekrvenie pokožky.

Konjac Extract - Zmijovec (Amorphophallus) - tlmí chuť do jedla. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Spôsobuje, že sacharidy sa uvoľňujú do krvi postupne (pomáha udržať hladinu krvného cukru v správnom rozmedzí). Zvyšuje inzulínovú senzitivitu. Bohatý na glukomanán (prirodzenú, rozpustnú vlákninu). Má schopnosť viazať veľké množstvo vody  (až 50-násobok), vďaka čomu spomaľuje vyprázdňovanie žalúdka, dáva väčší pocit sýtosti v hypotalame

Výťažok zo šafranu – podporuje trávenie. Účinný  prostriedok proti ateroskleróze, má protizápalový a protirakovinový účinok. Antidepresívum a zároveň „zlepšovač” nálady. Zvyšuje potenciu. Používa sa aj ako afrodiziakum. Zmierňuje negatívne následky  konzumácie mastných jedál.

Šípka (Rosa canina) - jeden z bohatších zdrojov vitamínu C. Už 1-3 plody môžu pokryť dennú spotrebu dospelej osoby. Bohatý zdroj flavonoidov, antokyanínov, pektínov a organických kyselín, ktoré majú vplyv na zvýšenie absorpcie, znásobovanie účinkov a ochranu proti rozkladu vitamínu C obsiahnutého vo výťažku z tejto rastliny. Obsahujú približne 130 zlúčenín, ktoré majú blahodarný vplyv na ľudský organizmus (vitamín C, A, B1, B2, E, K, kyselina listová, kyselina elagová, kyselina gallová, taníny, flavonoidy, karotenoidy, sacharidy a pektíny). Obsahuje zlúčeninu s názvom galaktolipid (GOPO), ktorý má protizápalové účinky a preukázanú účinnosť pri liečbe degeneratívneho ochorenia kĺbov (potláča chemotaxiu leukocytov, znižuje koncentráciu bielkovín akútnej fázy (CRP) a kreatinínu v moči). Má vysokú antioxidačnú aktivitu, za čo sú zodpovedné deriváty kyseliny gallovej a polysacharidy, obsiahnuté vo výťažku. Obsahu polyfenolov vďačí R. fructus za uvoľňujúce a močopudné účinky, vyvoláva potenie. Vďaka tanínom má antibakteriálne, protizápalové, sťahujúce, protihnačkové a hemostatické  účinky.

Čili paprička -  pomáha spaľovať tuky a zbaviť sa nadbytočných kilogramov. Kapsaicín, ktorý obsahuje čili paprička,  má antibakteriálny, protinádorový, analgetický a antidiabetický účinok. Zároveň je termogénna, čo znamená, že stimuluje spaľovanie tuku v organizme tým, že urýchľuje metabolizmus a zvyšuje vytváranie tepla.

Ryžový sirup – prírodné sladidlo, ktoré sa skladá z ľahko vstrebateľných sacharidov, glukózy a maltózy, vďaka ktorej sa dlhšie trávi a preto po¬máha udržiavať stálu hladinu cukru v krvi. Predstavuje bohatý zdroj mnohých minerálnych látok vrátane draslíka, horčíka, železa, mangánu a zinku.
Ľanové semeno – prostriedok s ochranným účinkom na zažívací trakt. Semená majú vďaka slizu mierne laxatívne vlastnosti a uľahčujú vy¬prázdňovanie. Ľanové semeno znižuje hladinu cholesterolu v krvi, spo¬maľuje vstrebávanie glukózy v zažívacom trakte.

Med – pôsobí detoxikačne a očisťuje. Má vysoký obsah minerálnych látok a stopových prvkov, vrátane draslíka, zinku, fosforu, železa, váp¬nika a horčíka. V mede nájdeme aj vitamíny B a C. Odporúča sa pri pre¬chladnutí a pri zníženej obranyschopnosti organizmu.

Mandle – zdroj mnohých nutričných látok: obsahujú nenasýtené mast¬né kyseliny, horčík, meď, vlákninu, tokoferoly. Vďaka unikátnemu zlože¬niu majú priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém, znižujú hladinu cholesterolu a bojujú proti voľným radikálom.

Plody acai - vďaka veľkému množstvu vlákniny urýchľujú metabolizmus a trávenie. Poskytujú dlhotrvajúci pocit sýtosti, čím pomáhajú kontro¬lovať a postupne obmedzovať množstvo prijímaných kalórií. Podporujú činnosť srdca. Obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok, sú tiež bohaté na antioxidanty, ktoré spomaľujú proces starnutia a vývoj rakovinových buniek.

Amarant – vďaka vysokému obsahu vlákniny zabraňuje zápche, pod¬poruje črevnú peristaltiku a látkovú premenu. Je ľahko stráviteľný, ne¬zaťažuje tráviacu sústavu. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Olivový olej – znižuje hladinu „zlého“ cholesterolu, chráni organizmus proti rozvoju chorôb obehového ústrojenstva vrátane ischemickej choroby rdca a aterosklerózy. Podporuje chudnutie, znižuje hladinu cukru v krvi. Spomaľuje procesy starnutia organizmu.

Horké kakao - regeneruje bunky, spomaľuje procesy starnutia, znižuje tvorbu a uvoľňovanie voľných radikálov, je tiež prírodným antioxidan¬tom. Redukuje zažívacie problémy. Znižuje riziko vzniku aterosklerózy, znižuje krvný tlak. Zlepšuje náladu, redukuje hladinu stresu, zvyšuje uvoľňovanie endorfínov.

Strúhaný kokos – zdroj vlákniny nevyhnutnej pre normálne fungovanie zažívacieho traktu.

Slnečnica - zdroj vitamínu E a všetkých vitamínov zo skupiny B, vďaka čomu podporuje fungovanie nervovej sústavy. Podporuje činnosť srdca a obehovú sústavu, pomáha v boji proti migrénam a svalovým kŕčom. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Škorica - zdroj vlákniny, železa, vápnika a mangánu. Je prirodzený an¬tioxidant: bojuje proti voľným radikálom, spomaľuje proces starnutia buniek, pôsobí preventívne proti vzniku rakoviny a chorôb obehovej sústavy. Urýchľuje metabolizmus a zlepšuje trávenie. Účinne potláča chuť na sladkosti a navodzuje pocit sýtosti.

Tekvicové semená - obsahujú mnoho vitamínov (vrátane vitamínu B1, B2, B3 a B9) a minerálov, ako napr. mangán, horčík, fosfor, zinok či žele¬zo. Tekvicové semená predstavujú tiež bohatý zdroj zinku – nezvyčajne užitočnej látky pri liečbe ochorení kože.

Výživové údaje na 100 g
Energetická hodnota 1836 kJ/441 kcal
Tuky 25,55 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 4,9 g
Sacharidy 31,9 g
z toho cukry 12,6 g
Vláknina 14,2 g
Bielkoviny 13,8 g
Soľ 0,37 g

Zloženie:
mandľová múka*, med, kakao, cícerová múka, ľanové semienko, pšenica jednozrnka, amarantová múka, ryžový sirup, plody acai, slnečnica, kokosový cukor, olivový olej, mandle, sezam, tekvicové semienka, pražený ľan, acerola, albumín, slepačie vajcia, čili paprička, výťažok zo šípky, výťažok z Konjacu, strúhaný kokos, škorica, výťažok z bambusu, výťažok z Bazely bielej, výťažok zo šafranu, soľ

*Zložky označené hrubým písmom môžu vyvolať alergickú reakciu alebo príznaky intolerancie.
Oboznámte sa prosím so zložením produktu uvedeným vyššie alebo na obale produktu.

Doplnkové informácie:
inovatívna metóda výroby produktu (pečenie v pare pri dvoch úrovniach teploty) zaisťuje trvanlivosť produktu po dobu niekoľkých týždňov a umožňuje zachovanie väčšiny vlastností jednotlivých zložiek SLIM FOOD INTENSIV, ktoré pochádzajú prevažne z BIO a EKO hospodárstva.

Tým, ktorí sú spokojní so svojou postavou a orientujú sa na vysokú kvalitu stravovania a života, odporúčame konzumovať SLIM FOOD ako zdravé občerstvenie medzi jedlami. Tyčinkami môžete tiež nahradiť jedno alebo dve jedlá – všetko záleží na Vašich osobných preferenciách.

Tým, ktorí hľadajú riešenie problémov s hmotnosťou navrhujeme kúru, základ ktorej bude tvoriť SLIM FOOD a jeho doplnením budú ľahké jedlá a/alebo kokteily (viď nižšie uvedená schéma).
V závislosti od fyzickej aktivity a pohlavia odporúčame denne konzumovať 6 (ženy) alebo 8 (muži) tyčiniek SLIM FOOD počas 6 dní v týždni.Tyčinku je potrebné konzumovať každých 60-75 minút a každú zapiť jedným pohárom vody. Pre dosiahnutie optimálneho efektu na siedmy deň odporúčame konzumáciu  ľahko stráviteľných, nízko kalorických  jedál.

Na začiatok Vám navrhujeme 3-týždňovú kúru. Ak po tomto čase budete spokojný/-á s jej výsledkami, môžete považovať tyčinky SLIM FOOD v každodennej strave ako pohodlný spôsob občerstvenia a zdravú náhradu cereálnych sušienok, čokolády alebo fast foodu. Tým, ktorí chcú pokračovať v dobrodružstve s chudnutím odporúčame prerušiť kúru na jeden týždeň (s dodržaním zdravých, pravidelných jedál 5-krát denne). Po prestávke sa vráťte k tyčinkám SLIM FOOD na ďalšie tri týždne. Kúru môžete opakovať podľa potreby a bezpečne v nej pokračovať kým dosiahnete požadované výsledky.

Nižšie uvedená schéma Vám uľahčí zostavenie diéty so SLIM FOOD. Dennú dávku tyčiniek je potrebné  spojiť s jedným alebo dvomi jedlami a kokteilmi z ovocia a zeleniny – v závislosti od fyzickej aktivity a pohlavia. Dôležité je, aby ste prvé jedlo zjedli najneskôr 1 hodinu po prebudení a posledné (večeru alebo tyčinku) zjedzte 2-3 hodiny predtým, ako pôjdete spať.Jedzte odporúčané dávky v pravidelných intervaloch (nesiahajte po niekoľkých tyčinkách súčasne) – vďaka tomu naučíte svoje telo pravidelnosti.

Dodatočné odporúčania

 • jedzte v pravidelných intervaloch každých 60-75 min.
 • každú tyčinku zapite jedným pohárom vody a počas dňa vypite aspoň 2 litre čistej nesýtenej vody
 • prvé jedlo zjedzte najneskôr 1 hodinu po prebudení a posledné 2-3 hod. predtým, ako pôjdete spať
 • nesiahajte po niekoľkých tyčinkách súčasne – naučte svoje telo pravidelnosti
 • keby sa ukázalo, že odporúčaný počet tyčiniek je pre vás priveľa rozdeľte ich na polovicu, ale nezanedbávajte pravidelnosť
 • počas diéty by ste mali obmedziť pitie kávy a čaju na jednu šálku denne a každú ďalšiu musí sprevádzať dodatočný pohár vody
 • vymeňte pivo za pohár červeného alebo bieleho vína, najlepšie v dňoch bez SLIM FOOD
 • pri sledovaní efektov diéty s tyčinkami SLIM FOOD odporúčame zohľadniť nielen hmotnosť tela, ale aj jeho obvody, ktoré môžu oveľa spoľahlivejšie odzrkadľovať proces chudnutia na základe vizuálnych zmien v tele
 • viac menej na 3. deň kúry môže (ale nemusí) dôjsť k poklesu motivácie držať diétu, môžete pociťovať bolesti hlavy, celkovú slabosť, pocit chladu – je to forma protestu organizmu proti zmenám zavedeným v stravovaní, výsledok obmedzenia konzumácie jednoduchých sacharidov, na ktoré si naše telo zvyklo v dôsledku vysoko spracovaných potravín bohatých na cukry. V prípade výskytu príliš nepríjemnej bolesti hlavy odporúčame konzumáciu malej dávky (najviac 100 g) ovocia alebo vypitie 1-2 pohárov vody s medom.
 • SLIM FOOD môže tvoriť časť redukčnej diéty určenej odborníkom. V prípade cukrovky sa poraďte o konzumácii s ošetrujúcim lekárom alebo diabetológom
 • tyčinky obsahujú mandle a orechy. Prečítajte si zloženie, ktoré sa nachádza v záložke „ZLOŽENIE“ alebo na etikete balenia
 • v prvých dňoch sa môže vyskytnúť pocit chladu a častá stolica. Je to efekt čistenia organizmu od toxínov a usadenín. Po niekoľkých dňoch si telo zvykne na zdravú diétu SLIM FOOD a bude čerpať čoraz viac energie z tuku v organizme. Potom nepríjemnosti odznejú
 • skladujte na suchom mieste, z dosahu priameho slnečného svetla pri teplote 0-8 C. Po otvorení spotrebujte v priebehu 48 hodín pred uplynutím dátumu minimálnej trvanlivosti