Kyselina hyalurónová …. žehlička na vrásky

Kyselina hyalurónová je prírodná hydratačná látka, ktorú ľudské telo prirodzene obsahuje. Až 55% z celkového obsahu sa nachádza v koži.

Viaže na seba až 4 000x viac vody, než sama váži. Neexistuje žiadna látka s porovnateľnými vlastnosťami.

Vedci zo Štátneho zdravotníckeho ústavu preukázali, že podočná maska ​​vyhladí v priemere 50% vrások. U niektorých účastníčok bol efekt ešte väčší, po aplikácii im zmizlo až 74% vrások.

Na veľkosti ZÁLEŽÍ !!! … na veľkosti molekúl, aby som bola presná ….

Kyselina hyalurónová má totiž veľké molekuly, ktoré pôsobia predovšetkým na povrchu pleti. Hydratujú, regenerujú a obnovujú elasticitu pleti.

Odporúčam kyselinu hyalurónovú ktorú ponúkame, pretože má:

Jedinečnú kombináciu nízko- (1%) a vysokomolekulové (1%) kyseliny hyalurónovej

Najvyššia odporúčaná 2% koncentrácia 100% čistej kyseliny hyalurónovej pre každodenné použitie.

V našej ponuke

  • Hydratuje
  • Zjednocuje tón pleti
  • Minimalizuje vznik jaziev
  • Zlepšuje pevnosť a pružnosť pleti
  • Urýchľuje hojenie rán
  • Podporuje tvorbu kolagénu

Kde sa ešte nachádza?

Krémy a séra

Krémy s kyselinou hyalurónovou už nie sú žiadnou novinkou. Veľká časť z nich však iba vytvorí na povrchu pleti jemný film, ktorý nemá dlhodobý účinok. Oveľa účinnejšie bývajú séra čistej kyseliny hyalurónovej, ktoré  ľahko vklepávame do jemných tvárových vrások a pokožky dekoltu. Kyselina hyalurónová v tejto forme dokáže preniknúť až do hlbších vrstiev epidermy, pleť skutočne vyživiť a vrásky vyhladiť svojím pôsobením zvnútra.

Injekčné výplne

V roku 2003 boli injekčné výplne kyselinou hyalurónovou povolené a odvtedy získali pevné miesto v ponuke kliník estetickej chirurgie. Časom sa dokonca zistilo, že injekčné výplne nielen vyhladzujú vrásky (nosoústnych rýh, vrásky na brade a na lícach), korigujú vtiahnuté jazvy, modelujú a zväčšujú pery i poprsie, ale že sú dokonca schopné stimulovať produkciu kolagénu, čím sa účinok zosilňuje.

Dermatologické ošetrenie

Na ošetrenie pleti s využitím omladzujúcich účinkov kyseliny hyalurónovej sa využíva laser alebo prístroje s tenučkými ihličkami. Tie dokážu vpraviť kyselinu hyalurónovú do hlbších vrstiev epidermy postihnutých oblastí a sú šetrnejšie pre tých, ktorí práve nemusia injekcie. Ošetrenia však bývajú finančne náročnejšie

Share this post