BIOPEPTIDE COMPLEX – formula budúcnosti

Základná a kľúčová formula BIOPEPTIDE COMPLEX získavaná z rybích koží, je výsledkom viac než desaťročnej spolupráce s prof. Andrzejom Frydrychowským, a tiež zdroj našej “pýchy”, pretože ako jediní na svete vlastníme patent na získavanie biologicky aktívneho kolagénu a rybích peptidov.

Spojenec dlhého života bez vrások a bolesti.

BIOPEPTID COMPLEX je najúčinnejším spojencom na spomaľovanie starnutia. Je základom kozmeceutík LARENS a výživových doplnkov NUTRIVI.

BIOPEPTID COMPLEX je inžinierom kvalitného kolagénu v koži, kĺboch, šľachách, kostiach a vo všetkých orgánoch. Je riešením pre ochabnutú pokožku, ktorej chýba pevnosť a hladkosť, lámavé nechty, vlasy bez lesku, krehké kosti, slabé kĺby a šľachy, oslabenú imunitu, ťaživú bolesť a opakujúce sa zápaly.

Peptidy sú látky známe širokou škálou biologických účinkov, tvoria prechod medzi aminokyselinami a bielkovinami. Delíme ich podľa množstva aminokyselín (presnejšie aminokyselinových zvyškov), z ktorých sa skladá. Peptidy obsahujúce do 10 aminokyselín sa nazývajú oligo-peptidy.

Signálne peptidy – vysielajú signály o poškodení a úbytku kolagénu, čím stimulujú aktivitu fibroblastov k tvorbe spojivového tkaniva kože – kolagénu a elastínu. Po 25. roku života organizmus postupne stráca schopnosť obnovy, preto je potrebné neustále dopĺňať jeho nedostatok.

Uvoľňujúce peptidy – uvoľňujú svaly zodpovedné za vznik mimických vrások (botoxové efekty).

Transportné peptidy – prenášajú aktívne látky do hlbokých vrstiev kože, ich obnova a regenerácia sa tak odohráva v samotnom zdroji ťažkostí.

Väčšie zhluky peptidov – Polypeptidy sú látky tvorené väčším množstvom aminokyselín. Tu sa už prejavuje polymérový (látka zložená z makromolekúl) charakter. Polypeptidy o vysokej molekulovej hmotnosti sa nazývajú bielkoviny.

Výhodou peptidov sú malé rozmery častíc, ľahko prenikajú cez kožné bariéry až k miestu určenia, kde stimulujú prirodzené procesy obnovy organizmu. Príklad toho, ako moderná veda dokáže využívať sily prírodných zákonov k nášmu prospechu.

Pevnosť pleti je podmienená aj kvalitou kolagénu v hlbších vrstvách pokožky. Peptidy jeho tvorbu podporujú. Kozmetické produkty s obsahom peptidov sa radia medzi kozmeceutiká, ktorých účinnosť sa pohybuje v rozmedzí kozmetológie a farmakológie.

Vedci v našej spoločnosti vyvinuli ako prvý na svete metódu extrakcie účinných látok z rybích koží a ich následné zahustenie.

Naše produkty obsahujú niekoľko stoviek biologicky aktívnych, prírodných peptidov.

Účinky peptidov:

  • Stimulujú tvorbu kolagénových vlákien, elastínu a kyseliny hyalurónovej
  • Zmierňujú mimické vrásky – tzv. “Botoxový efekt”
  • Spomaľujú tvorbu enzýmov zodpovedných za starnutie
  • Zmierňuje zápalové procesy a tíši bolesť
  • Bráni vzniku strií a sú veľmi účinné pri ich odstraňovaní
  • Efektívne pri popáleninách, napríklad po opaľovaní
  • Sú vstrebateľné v tráviacom ústrojenstve

Share this post